Godzina dla Ziemi WWF w tym roku przypada na 19 marca. Polska edycja skupia się na temacie ochrony wilka i dokładnie o 12:00 odbędzie się wielki finał akcji „Dołącz do watahy. Zawyj dla wilka”. W kampanii biorą miasta jak Poznań, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Kraków i Warszawa.

Godzina dla Ziemi poprzez swoją symboliczną akcję gaszenia świateł na godzinę (tradycyjnie o 20:30) stara się zwrócić uwagę na aktualne problemy świata związane z ekologią i naszym środowiskiem naturalnym. Polska edycja Godziny dla Ziemi w tym roku odbywa się pod hasłem „Godzina dla wilka”. Celem jest zwiększenie świadomości ludzi na temat wilków – ich życia, zachowań i konieczności ochrony.

944389_993096460746282_3825792232453645093_n

Pomimo, że wilki w Polsce podlegają ścisłej ochronie, wciąż odbywają się nielegalne odstrzały tych zwierząt. Dodatkowo akcja stara się zwrócić uwagę na ciągle zmniejszające się środowisko bytowania wilków, co jest spowodowane rozrostem siedlisk ludzkich. Zachęcamy do odwiedzania strony www.godzinadlaziemi.pl, gdzie można zapisując się do watahy wyrazić swoje poparcie dla akcji. Jeśli korzystacie z mediów społecznościowych to własne wpisy możecie opatrywać hashtagami #godzinadlawilka i #zawyjdlawilka.

Wielki finał akcji odbędzie się:
Kraków – godz. 12 na Rynku, pod pomnikiem Adama
Mickiewicza
Łódź – godz. 12 na rynku Manufaktury, przed galerią handlową
Warszawa – godz. 12 przy Skwerze Hoovera

źródło: WWF Polska, www.godzinadlaziemi.pl

Share This:

Skomentuj

comments