Z przyjemnością chcemy Was poinformować, że SurvivalMag wspiera proces wydawniczy książki podróżniczej „Wilk w Krainie Latynosów”. W artykule sam autor, czyli Paweł Wilk pokrótce prezentuje, na co będziemy mogli liczyć czytając jego książkę.


Książka „Wilk w Krainie Latynosów” to wyjątkowa opowieść o przygodach, jakie przeżyłem podczas pobytu w Boliwii oraz podróży po Peru i Meksyku.

wilk w krainie latynosów
Nazywam się Paweł Wilk i pochodzę z Wrocławia.

 Jestem autorem książki „Wilk w Krainie Latynosów”. Skończyłem studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2012 roku po raz pierwszy wyjechałem do Ameryki Południowej. Od tego czasu powracam tam, kiedy tylko natrafi się okazja.

Pierwsze kroki na tym dalekim kontynencie, postawiłem podczas wycieczki do Brazylii. Podczas wspaniałego wyjazdu szczerze zachwyciłem się latynoską kulturą i już rok później zdecydowałem na wyjazd do Boliwii. Przez ponad pół roku mieszkałem w La Paz i pracowałem jako asystent wychowawców w zakładzie karnym dla młodych mężczyzn. Wyjazd dodał mi pewności siebie oraz umożliwił, bez pośpiechu, poznać codzienne życie Boliwijczyków.

Kolejnym przystankiem na podróżniczej mapie świata był Meksyk.

Znajomość hiszpańskiego oraz chęć dalszej współpracy z mieszkańcami Ameryki Łacińskiej, pozwoliły mi samodzielnie zorganizowanym projektem wsparcia dla meksykańskiego przedszkola. Za zebrane fundusze, wyposażyłem placówkę w materiały edukacyjne. Mimo trudnych warunków (przedszkole jest położone na zboczu wulkanu Pico de la Orizaba ponad 3000 metrów n.p.m.) projekt udało się zrealizować z sukcesem. Była to wspaniała przygoda.

wilk w krainie latynosów

W tym roku miałem okazję zwiedzić Peru, gdzie na własnej skórze poznałem uroki oraz trudności związane z życiem Limie (stolica kraju). Ponadto, niezmierną radość sprawiła mi wyprawa do dżungli oraz widok dzikich lwów morskich, leniwie wylegujących się na plaży w parku narodowym Paracas.

Podczas podróży największą wartość ma dla mnie okazja do poznania ciekawych ludzi. Także odkrywanie nowych miejsc i żywy kontakt z lokalną społecznością oraz nienaruszoną przyrodą. Szczegółów dowiecie się sięgając po książkę 🙂

wilk w krainie latynosów
Czytając książkę „Wilk w Krainie Latynosów” z pewnością dowiecie się:
 • jak od środka wygląda boliwijskie więzienie,
 • w jaki sposób latynoscy skazańcy świętują karnawał,
 • co może przytrafić się w drodze do amazońskiej dżungli,
 • jak własnoręcznie zmodernizować meksykańskie przedszkole,
 • jak przez pół świata przewieźć dziewięć kilogramów relikwii,
 • czym dla Peruwiańczyków jest śmierć,
 • jak wygląda tradycyjne wesele w Boliwii,
 • co zrobić, by obejrzeć mecz na najwyżej położonym stadionie świata,
 • jak na meksykańskiej plaży zadrzeć z kolumbijskim gangiem,
 • czy w drodze do toalety można spotkać kajmana,
 • jak zaprzyjaźnić się z kolumbijskim przemytnikiem kokainy.

 I wiele, wiele innych!

Serdecznie zapraszamy do wsparcia projektu Pawła – już za kwotę 30 zł otrzymacie wspomnianą książkę w podpisem autora.

Jednocześnie staniecie się posiadaczami książki, która pojawi się jedynie w ilości 1000 egzemplarzy.

„Nieważne co robisz… Najważniejsze, abyś robił to z pasją”

wilk w krainie latynosów

Share This:

Skomentuj

comments