Do kalendarzowej wiosny jeszcze daleko, ale ta na zewnątrz zbliża się wielkimi krokami. Częstotliwość wyjść do lasu się zwiększy, Ci co zapadli w zimowy sen obudzą się i ruszą w kolejną przygodę. Jak dobrze wiemy, ubiór w bushcrafcie, outdoorze jest bardzo ważny, czasami matka natura jest wymagająca i porafi zaskoczyć. Jakiś czas temu w moje ręce trafiły spodnie Redwood wyprodukowane przez polską firmę Black Mountain Tactical. Jak się sprawują w terenie?

Spodnie Redwood zostały zaprojektowane z myślą o pasjonatach górskich, miłośnikach survivalu jak i służb mundurowych, które na co dzień pracują z narażeniem życia. Spodnie stworzone są tak aby móc ich używać w trakcie służby i po służbie. Produkt jest całkowicie wykonany w Polsce, począwszy od projektu, a skończywszy na produkcji.

Spodnie zapinane są na rzep, jest to bardzo fajne rozwiązanie. Myślę, że nie jednemu z was zdarzyło się przytyć po świętach, gdyby spodnie miały zapięcie, które się nie reguluje, nie było by możliwości włożenia ich. Tutaj wystarczy poluzować zapięcie i  nie mamy problemu z komfortowym noszeniem spodni. Oczywiście działa to też w drugą stronę, czyli kiedy uda wam się zrzucić kilka kilogramów, regulujemy i po sprawie.

Bardzo szerokie szlufki, które są umieszczone w tym modelu pomieszczą każdy rodzaj pasa. Sprawdzałem osobiście. Nie ma takiej bestii, która by tam nie weszła.

x4

Przednie kieszenie są dosyć głębokie, bez problemu zmieści się w nich większy folder. Dlaczego wspominam i nożu? Projektanci pomyśleli tutaj o wzmocnieniu krawędzi kieszeni na klips od folderka, długopisu, multitoola.

x3

Tylne kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny są bardzo pojemne, bez problemu mieszczą magazynek z AK 47, bądź MP5. Pomieszczą także większy nóż full-tang. (Sprawdzone na dość dużym noży Cayman od KD Knives)

Boczne, nisko profilowe kieszenie na rzep są umieszczone za nisko. Wykonanie kieszeni jest na bardzo wysokim poziomie, lecz ergonomie tychże kieszeni zmniejsza zaszycie otwarcia po bokach. Przy moim mocniejszym pociągnięciu z jednej strony szwy delikatnie puściły.

W spodniach brakuje regulacji przy nogawkach. Mogła by być tam zamontowana jakaś gumka, która pomogła by w dopasowaniu spodni do nóg.

Kolana są wzmocnione podwójną warstwą materiału, wzmocnienia zrobione są bardzo solidnie. Według mnie brakuje miejsca na wkład od wewnętrznej strony, który jeszcze zwiększyłby komfortowy krój Redwoodów.

Redwoody są bardzo przewiewne, idealne na wiosnę, lato, jesień. Na zimowe dni się nie nadają ponieważ są dosyć cienkie.

Spodnie są odporne na przetarcia, nie tracą koloru podczas prania. Jakość jest na najwyższym poziomie. Wszystko pięknie przyszyte, brak jakichkolwiek wystających nitek.

Spodnie są dosyć wygodne, choć według mnie, krok mógłby być kilka centymetrów niżej.

Rozmiarówka – co tu dużo gadać, nie ma się do czego przyczepić

Ogólna ocena spodni jest bardzo dobra. Stosunek jakość – cena jest niebywały. Spodnie kosztują 199 zł. Jeżeli chodzi o ich wykonanie i użyteczność, to nie mają konkurencji na naszym rynku. W pewnych aspektach Helikon wymięka. Osobiście spodnie poleciłbym każdemu bez strachu o pretensję, ponieważ takowych, zapewniam – nie będzie.

Spodnie do recenzji podesłał sklep Militarus

źródło: www.wmeritum.pl

Share This:

Skomentuj

comments