Prezydenta Wrocławia

Pierwsze strzały padły w ten weekend! 27 maja na strzelnicy przy wrocławskim stadionie odbył się pierwszy etap (z pięciu zaplanowanych) Turnieju o Puchar Prezydenta Wrocławia. Zawody przyciągnęły zarówno pasjonatów broni palnej i czarnoprochowej jak i osoby, które z takim sprzętem nigdy nie miały do czynienia. W Turnieju mógł wziąć bezpłatny udział każdy z przybyłych.


Ideą jaka przyświeca organizatorom przy realizacji turnieju jest popularyzacja oraz przełamywanie stereotypów na temat broni palnej. Sporty strzeleckie w naszym kraju w dalszym ciągu są postrzegane jako droga zabawa dla nielicznych. Takie otwarte imprezy są świetną okazją, aby przyjrzeć się temu sportowi bliżej i spróbować własnych sił na strzelnicy.

Udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Wrocławia jest bezpłatny.

Każdy z uczestników otrzymuje możliwość oddania 13 strzałów (3 próbne i 10 punktowanych) z karabinka sportowego (kbks), oddania kilku strzałów z broni czarnoprochowej oraz otrzymuje darmowy posiłek w postaci wojskowej grochówki. Dodatkowo na miejscu jest możliwość oglądnięcia bogatego zbioru muzealnego obejmującego broń palną z różnych epok.

Jak wygląda przebieg całego Turnieju?

Z rana, około godziny 10 rozpoczęły się zapisy przybyłych gości. Każdy z uczestników po wpisaniu się na odpowiednią listę otrzymywał własną tarczę z imieniem i nazwiskiem oraz datą. Po załatwieniu kwestii formalnych można było się już udać na same stanowiska strzeleckie, gdzie na tarczy wpisywane były oznaczenia tury oraz nr stanowiska.

turnieju

Na strzelnicy nad bezpieczeństwem uczestników czuwało kilku instruktorów, którzy szczegółowo zapoznawali gości z zasadami postępowania z bronią, techniką strzelania i celowania. Strzały były oddawane w pozycji leżącej, co niewprawnym pozwalało na strzelanie w stabilnej pozycji.

Po zakończeniu swojej kolejki, w ciągu ok. 20 minut można było poznać swój wynik.
turnieju

Strzelanie z karabinka sportowego nie było jedyną atrakcją, jaka czekała na uczestników Turnieju. Czekając na swoją kolej można było oddać kilka strzałów z karabinu czarnoprochowego. Instruktor krok po kroku informował jak załadować ładunek prochowy, zastosować przebitkę oraz załadować kulę. Następnie wyjaśniał zasady celowania i po tym można było już oddać strzał. Dla wielu osób odgłos i moc karabinu była zaskoczeniem, pomimo to pod czujnym okiem instruktora strzelały nawet 8-9 letnie dzieci.

W ramach Turnieju organizatorzy przygotowali wystawę broni. Można było zapoznać się z uzbrojeniem z różnych epok oraz posłuchać ciekawego wykładu na temat jej historii oraz zasad działania.

turnieju
Zwiedzanie i strzelanie zaostrza apetyt.

Nie tylko strzelecki, ale też ten jedzeniowy. O to, żeby żaden z uczestników nie chodził głodny zadbała ekipa Military Camp, która przez cały czas trwania Turnieju wydawała darmową grochówkę prosto z kuchni polowej. Lepszej grochówy nawet nie starajcie się szukać, bo nie znajdziecie, jest rewelacyjna!

turnieju

Impreza udana w 100%, wielki ukłon w kierunku organizatorów za sprawne przygotowanie Turnieju oraz za profesjonalne podejście.

Zainteresował Was udział w Turnieju?

Jeśli tak, to macie możliwość jeszcze pojawienia się na czterech takich spotkaniach. Najbliższe już 3 czerwca. Wystarczy, że w godzinach 9 – 10 pojawicie się na strzelnicy przy stadionie wrocławskim (al. Ignacego Jana Paderewskiego 35) i się zapiszecie. Udział w turnieju jest bezpłatny ( ukrytych gwiazdek lub małego druczku nie stwierdzono 🙂 ).

Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat całego Turnieju łącznie z datami wszystkich spotkań.

Share This:

Skomentuj

comments