Nerki coraz częściej zastępują plecaki, jeżeli chodzi o działania związane z EDC. Jest to bardzo dobra metoda EDC, ponieważ nerki są lekkie, poręczne i nie zajmują dużo miejsca. Dodatkowo bardzo często mogą być wręcz niewidoczne. Chciałbym przedstawić wam nerkę polskiego producenta Survivaltech.


Pierwsze wrażenie po otrzymaniu nerki „NEDC” mod.18 było dosyć sceptyczne. Pomyślałem: „taka mała, ciekawe czy coś się w niej zmieści”. Po bliższym zaznajomieniu, przestała wydawać się niepraktyczna. Mieści się w niej naprawdę większość przedmiotów mojego EDC. Za wyjątkiem noża, który nie jest nożem typu folder i jest stosunkowo duży jak na Every Day Carry. To co było minusem po kilkudniowym czasie użytkowania okazało się największym plusem. Nerka choć małych rozmiarów, mieści wszystko to co najpotrzebniejsze, dodatkowo nie rzuca się w oczy i bardzo łatwą ją ukryć. Kieszeń nerki ma wymiary 235 mm x 170 mm, zaś paski od 50 cm do nieco ponad jednego metra.

nerka NEDC

Materiał

Produkt wykonany jest z bardzo trwałego oraz wodoodpornego materiału – Cordury 500D. Pasek 25mm z taśmy poliamidowej, zapinany jest na klamrę ITW Nexus. Brelok do zamka to zwykły paracord bez rdzenia w środku. Tak więc nerka wykonana jest z bardzo trwałego materiału. Szwy wyglądają na bardzo solidne, nie wyglądają jakby miały się zaraz rozpruć. W nerce, którą dostałem jedna z nitek wystawała jakieś 2 cm, ale myślę, że to nie problem. Uciąłem ją i nie sprawia żadnych problemów. Był to jedynie delikatny mankament wizualny. Do zapinania użyto klamry typu fastex.

Brak rzepów

W nerce „NEDC” mod.18 brak jakichkolwiek rzepów, bądź miejsca do wpinania naszywek. Związane jest to z tym, iż nie każdy chciałby się rzucać w oczy, czasami lepiej by nerka nie wyglądała „bajerancko” i militarnie. Nie każdy też chce, by nerka przykuwając wzrok zastanawiała nad swoją zawartością.

Kieszenie

Nerka posiada dwie kieszenie. Pierwsza z nich to kieszeń główna, która mieści prawie wszystko. Wewnątrz kieszeni producent umieścił trzy przedziały dodatkowe. Jeden większy oraz dwa mniejsze. Druga z kieszeni jest kieszenią boczną, do której idealnie nadają się rzeczy płaskie, czyli np. dowód osobisty.

Redukcja paska

Bardzo fajnym rozwiązaniem w NEDC mod.18 jest użycie redukcji paska na wzór tej z damskich torebek. Bardzo dobrze spełnia to swoje zadanie. Przede wszsytkim ważne są tutaj względy estetyczne. Pasek nie odstaje.

Kolorystyka

Nerka jest dostępna w kolorach ;

  • RG (zwanym często zielonym),
  • Coyote,
  • kamuflażu MC (Multicam)
  • na specjalnie zamówienie w kamuflażu Pencott GreenZone,
  • Woodland
  • czarnym kolorze.
nerka NEDC

Podsumowując, jeżeli myślisz o kupnie nerki, to bardzo polecam NEDC mod.18. Szczególnie dla osób związanych z EDC, jak i dla osób, które po prostu chcą posiadać nerkę w celu przenoszenia portfelu, dokumentów itp. Nerka jest bardzo solidnie wykonana i przede wszystkim robiona przez polskiego producenta, 100% made in Poland. Kosztuje 119 zł i uważam, że to idealna cena za wysokiej jakości element naszego EDC.

źródło: www.wmeritum.pl

zdjęcia: www.survivaltech.pl

Więcej recenzji znajdziecie TUTAJ.

Share This:

Skomentuj

comments