Pewnie większość słysząc Protektor myśli GROMy. Alfa Plus od Gromów różnią się właściwie tym, że …. są krótsze. Lekko za kostkę. Tak… w sam raz.


Do zakupu tych butów skłoniło mnie kilka czynników. Po pierwsze muszę przyznać, że jestem fanem firmy Protektor, ich GROMy są moim zdaniem jednymi z najwygodniejszych i najbardziej wytrzymałych produktów na rynku. Ponadto zaczynała się wiosna i raz służbę pełniłem “po cywilu”, a innym razem w mundurze służbowym, do którego można nosić krótkie buty. Uznałem że będzie mi w nich po prostu wygodnie.

protektor

Dodatkowym czynnikiem była membrana TE-POR,

która według producenta ma odprowadzać ciepło i wilgoć na zewnątrz. I coś w tym musi być, bo po całym dniu skarpety nie były mokre, a i charakterystyczny zapach praktycznie nie występował. Efekt ten utrzymuje się do dnia dzisiejszego, a trzeba zauważyć że wiosna, lato, jesień i już prawie zima za nami. 

Obuwie, jak na Protektora przystało, jest wykonane solidnie. Kwestie estetyczne pozostawiam na dalszy plan, bo jednemu but będzie się podobał a drugiemu zwyczajnie nie. Alfa Plus trafia w mój gust.

protektor

Jedyne co wymieniłem w nich na starcie to sznurowadła. Jakoś te fabryczne nie do końca mnie przekonują. Jest jeszcze temat wkładek, ale akurat w tych butach zostawiłem fabryczne. Do tej pory nie odczuwam potrzeby ich wymiany.

Po nie całym roku dalej są w porządku.

Niewątpliwym atutem jest to, że Alfy sprawdziły się podczas zeszłorocznych upałów. Niskie buty mają dużą przewagę w tej kwestii. Komfort termiczny był zapewniony. Jakoś nie wyobrażam sobie służby przy temperaturze +30℃ w innym obuwiu. 

Po blisko 10 miesiącach użytkowania w codziennej służbie nie mam do Alf Plusów Protektora żadnych zastrzeżeń. Obuwie spisuje się fantastycznie, nic się nie odkleja, wszystkie szwy trzymają jak nowe i nie ma żadnych pęknięć.

Oczywiście jest na nich kilka rys i zadrapań, ale to już efekt użytkownika i specyfika służby. Natomiast łatwo utrzymuje się je w czystości i wszystkie zabiegi konserwujące zapewniają estetyczny wygląd.

protektor

Jak dla mnie Protektor Alfa Plus to doskonałe buty dla osób poszukujących niskiego obuwia taktycznego. Świetnie sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i u Dzielnicowego, czy Policjanta Ruchu Drogowego.  

Share This:

Skomentuj

comments