Jedno z najczęściej zadawanych pytań na forach mundurowych czy grupach na facebooku dotyczy właśnie obuwia. I nic w tym dziwnego. Każdy kto wyszedł w patrol pieszy, musiał gonić petenta lub stał na tzw. “warcie honorowej” podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wie jak ważny jest dobry but. Niestety ile osób tyle odpowiedzi, spostrzeżeń i opinii.


Dlatego postanowiłem podzielić się swoim podejściem do tego tematu. Przez wiele ostatnich lat miałem różne modele z różnych firm, i tak np.: znane i lubiane buty Magnum Classic wytrzymały na moich nogach podczas patrolu tylko 4 miesiące. Pech czy kiepska podeszwa, którą udało mi się „złamać”?

nocnazmiana buty

Natomiast Adidas GSC 9 nie nadawały się do stania, ale trzeba przyznać – świetnie się w nich biegało.

nocnazmiana buty
Sporym i bardzo miłym zaskoczeniem okazały się buty firmy Protektor, a mianowicie GROMy (w wersji podstawowej).
nocnazmiana buty

Przy cenie około 250 złotych odznaczały się nieporównywalnym komfortem. W moim odczuciu spełniły wszystkie oczekiwania. Buty są lekkie, wygodne, zapewniają stabilność przy przemieszczaniu się, do tego podeszwa jest solidna i zapewnia odpowiednią przyczepność.

Zawsze można dołożyć kilka dyszek więcej i kupić GROMy Plusy. Wyglądem może zbytnio ich nie odróżnicie, ale membrana w bucie robi robotę.

Militarus.pl

Kolejnym argumentem, który przemawia za wybraniem tego właśnie modelu jest fakt, że są to chyba najpopularniejsze buty wykorzystywane przez funkcjonariuszy “na froncie”. Czy w patrolówce czy w oddziałach prewencji zawsze widzi się ich sporo. I moim zdaniem nie jest to przypadek.

To jakie buty kupić do 600 złotych?

Moja odpowiedź może być jedna. Do 600 złotych polecam kupić dwie pary butów Protektora – GROMy.

nocnazmiana buty
Dlaczego dwie pary?

Proste. Pracujemy w terenie. I to często nie w miejskim terenie, a w lesie, polach, bagnach i przy jeziorach. Nie raz zdarzy się ulewa, czy konieczność wyłowienia petenta z rzeki. But mokry, a jutro znowu na patrol…

Po za tym warto dać czasem odetchnąć również naszym butom. Przewietrzyć je czy po prostu wyprać i zakonserwować. W ten sposób zapewnimy sobie obuwie, które będzie służyć nam przez bardzo długi okres. Moje GROMy mają już ponad 3 lata i nie zapowiada się na ich szybką wymianę.

NocnaZmiana

spostrzeżenia, recenzje, opinie i historie z życia służb mundurowych.

Share This:

Skomentuj

comments