HUBA to namiot. Jednak nie jest to zwykły namiot. Został on specjalnie zaprojektowany do zawieszania na drzewie. HUBA pozwala spojrzeć na przyrodę z zupełnie innej perspektywy.


Namiot HUBA powstał z myślą o tych, którzy chcą mieć przyrodę na wyciągnięcie ręki i nie potrzebują do tego znajomości technik alpinistycznych. Sprytne mocowanie sprawia, że namiot można łatwo powiesić na drzewie, a cała konstrukcja jest bezpieczna dla użytkowników. 

namiot huba
Projekt namiotu HUBA jest projektem magisterskim, który Paweł Lewandowski zrealizował w Pracowni Projektowania Produktu na Akademii Sztuk Pięknych.

HUBA umożliwia nocleg wysoko, ponieważ można zawiesić go w koronie drzewa. Gadżet jest dobrym rozwiązaniem dla fotografów przyrody i jej obserwatorów, na przykład ornitologów. Projektant zaznacza, że z namiotu mogą korzystać też zwykli turyści, którzy po prostu pragną przeżyć wyjątkową przygodę.

Użytkownik może zawiesić namiot i bezpiecznie się do niego dostać bez konieczności uczestnictwa w kursach wspinaczkowych lub wysokościowych. Sztywność platformy daje solidne oparcie i zapewnia komfort przebywania na wysokości. To wraz z pokryciem namiotu – tropikiem, umożliwia dyskretne fotografowanie zwierząt oraz bezpieczne nocowanie wysoko na drzewie.

HUBA jest bezpieczny dla drzew, montaż jest zupełnie bezinwazyjny i nie kaleczy pni.

namiot huba

Póki co namiot HUBA jest jedynie projektem prototypowym i nie trafił do regularnej sprzedaży.
namiot huba

Jak podaje autor na facebookowym fanpage HUBA namiot na drzewie/tree tent projekt jest wciąż w trakcie rozwoju. Docelowa waga nie jest jeszcze znana, a część elementów będzie wymieniona na lżejsze. Koszt zakupu oraz termin rozpoczęcia produkcji również nie jest jeszcze znany.

My z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje w sprawie projektu. Kto wie, może za jakiś czas zobaczycie tutaj recenzję? 😉


HUBA powstał jako projekt na dyplom magisterski na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Projektowania Produktu.
Projektant: Paweł Lewandowski


źródło: https://www.whitemad.pl/huba-polak-zaprojektowal-namiot-ktory-moze-wisiec-na-drzewie/
https://www.facebook.com/pg/HUBAtreetent/

Po więcej aktualności ze świata militariów, bushcraftu czy outdooru zapraszamy na www.survivalmag.pl.

Znajdziecie tutaj najnowsze aktualności i ciekawostki. Przeczytacie recenzje outdoorowych gadżetów. Odkryjecie ciekawe relacje oraz wywiady.

Share This:

Skomentuj

comments