W dzisiejszym wywiadzie spotkacie się z Erykiem Lewandowskim, twórcą kanału KnivesPassion. Jaki jest jego ulubiony nóż? Jakie ma plany na przyszłość? Dowiecie się tego z poniższego tekstu. Zapraszamy do lektury.

 


 

  • Co zainspirowało Cię do stworzenia kanału na Youtube?

Około 5 lat temu noże zaczęły mnie interesować bardziej niż „normalnych” ludzi. Następstwem tego było nadmierne informowanie o tym członków mojej rodziny. Po niedługim czasie mieli tego dość i mama podrzuciła mi pomysł założenia kanału na YT. Wcześniej oglądałem już kanał Pirana i od dłuższego czasu zbierałem się, żeby sam też taki kanał prowadzić. Pewnego dnia po prostu się przełamałem i tak powstał KnivesPassion.

  • Dlaczego akurat noże?

Ciężko jest to wyjaśnić, zawsze na to pytanie odpowiadam dość wymijająco, sam zadając pytanie „czemu niektórzy zbierają znaczki”. Po tym mogę użyć kilku argumentów przekonujących, że noże są fajniejsze od np. wspomnianych znaczków. Choćby dlatego, że można ich używać i są całkiem przydatne. I to może być odpowiedź, która będzie satysfakcjonująca dla ludzi nie będących w tym temacie. Dla ludzi będących w temacie mam inną. Otóż noże po prostu bardzo mnie kręcą, kręcą mnie zajebiste stale, tytan i włókno węglowe. Uwielbiam przedmioty zrobione z dobrych materiałów i w genialnej jakości, a droższe noże właśnie takie są.

12946903_1743085799257392_1765647014_o

  • Interesujesz się czymś prócz noży?

Jasne, że tak. Na kanale jest sporo recenzji latarek, gadżetów codziennego użytku, a nawet elektroniki.

  • Jaki jest twój ulubiony nóż?

W tej chwili na pierwszym miejscu jest ZeroTolerance 0770CF, ale myślę, że długo nim nie pozostanie. Prawdopodobnie do czasu, aż uda mi się zdobyć jakiś customowy folder. Niestety takie noże przeważnie kosztują powyżej 1000 zł, a to już całkiem sporo jak za nóż do codziennego użytku.

  • Ile noży masz w swojej kolekcji?

W kolekcji mam około 40 noży, chociaż możliwe, że jest ich więcej. Nigdy dokładnie ich nie liczyłem. Nie sposób wypisać teraz wszystkie modele. Natomiast mogę wymienić kilka ulubionych. Jest to wspomniana wcześniej Zetka, Boker Urban Trapper, CRKT M21, limitowany Victorinox Cadet i oczywiście customy od LKW oraz G-Custom.

12980960_1743086142590691_778816445_o

  • Jaka jest twoja ulubiona latarka?

Nie mam jeszcze ulubionej latarki, bo cały czas czekam na jakiś model zrobiony z tytanu. Jeśli musiałbym wybierać z tego, co aktualnie posiadam pewnie byłby to Olight S20R.

  • Lubisz Bushcraft, Preppering, Survival?

Nie przepadam za survivalem, w sumie sam nie wiem dlaczego. Może przez to, że większość ludzi błędnie rozumie survival. Śmieszą mnie ludzi, którzy, z pełnym plecakiem jedzenia, sprzętu i ubrań idą do lasu, rozpalają ognisko i piją herbatkę. To nie survival tylko piknik. Druga teoria jest taka, że zbyt mocno lubię wygodne życie, żeby wyjść i przez cały dzień być w lesie. Jeśli chodzi o preppering to bardzo lubię ten temat. Oczywiście nie da się przygotować na wszystko, ale zawsze warto mieć chociaż niewielki zapas jedzenia, jakiegoś alkoholu do handlu wymiennego, czy chociażby porządny nóż czy łuk. Wszytko to naturalnie powinno być dopełnione podstawowymi umiejętnościami potrzebnymi do przeżycia.

  • Lubisz strzelać z łuku?

Tak, można to potraktować jako fajną rozrywkę weekendową, a umiejętności nabyte przy okazji tej zabawy mogą się przydać. Tak samo sprawa ma się ze strzeleniem z wiatrówki. Niestety z normalnej broni palnej nie miałem jeszcze okazji postrzelać, ale jest to na mojej liście rzeczy, które muszę zrobić.

  • Masz pomysły na dalszą działalność kanału?

Ostatnimi czasy bardzo dużo zastanawiam się nad przyszłością kanału. W moim życiu szykują się duże zmiany. Kończę liceum, prawdopodobnie wyprowadzam się do Gdyni i zaczynam studia filmowe. Nie wiem jak w tym wszystkim znajdę czas na prowadzenie kanału. Jednak nie zamierzam kończyć z nagrywaniem. Z całych sił będę się starał, żeby kanał nadal funkcjonował, bo jest częścią mojego życia, a nawet więcej, jest częścią mnie. KnivesPassion mocno mnie zmienił. Dzięki niemu stałem się pewniejszy siebie, przestałem mieć problemy z przemawianiem na większym forum i wiele więcej. Te 4 lata prowadzenia kanału spowodowały ewolucję nie tylko filmów, ale przede wszystkim mojej osoby.

12966135_1743085749257397_1956466184_n

Jeśli zainteresowała Was postać Eryka Lewandowskiego to zapraszamy na jego kanał na YouTube – KnivesPassion oraz facebookowy fanpage 

Share This:

Skomentuj

comments