What if – Co by było gdyby…?

W ostatnich latach coraz bardziej widoczne stają się niepokoje społeczne wywołane obawą przed ewentualnym konfliktem zbrojnym. Obszary walk przenoszą się na bliższe Europie tereny, a ataki terrorystyczne traktowane są już jako realny scenariusz zagrażający bezpieczeństwu krajów Unii Europejskiej. Główne siły ekonomiczno-polityczne niezmiennie układają się po stronie trzech największych graczy na arenie międzynarodowej. Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny to bez wątpienia współczesne gospodarcze mocarstwa oraz pionierzy w dziedzinie nauki i innowacji. To głównie dzięki tym krajom możliwy jest tak szybki ostatnimi czasy rozwój nowych technologii, również tych dedykowanych wojsku.

Czy zastanawiałeś się jednak, co by było gdyby…? Wydawnictwo Techland zaprasza do świata Homefront: The Revolution, gry, która jest odpowiedzią na pytania o alternatywne losy świata.


Co by było gdyby pozycje największych politycznych graczy uległy gwałtownej zmianie, a Stany Zjednoczone przestały być liderem w dziedzinach gospodarki, technologii i nauki? Wydarzenia roku 1953 mogły zadecydować o porządku i podziale ról we współczesnym świecie. W latach 50-tych ubiegłego wieku na terytorium Półwyspu Koreańskiego toczyła się wojna między Koreą Północną, a Koreą Południową – wspieraną przez ONZ, a w szczególności siły amerykańskie. Najechana przez komunistyczne wojska północnokoreańskie, Korea Południowa otrzymała znaczącą pomoc ze stronu rządu Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie walki zakończyły się podpisaniem rozejmu i podziałem terenów pomiędzy dwie strony konfliktu. Ameryka przyjęła na siebie rolę muru oddzielającego współczesny świat od komunizmu.

HOMEFRONT HEARTS AND MINDS 101 - 4

W alternatywnej historii świata, Stany Zjednoczone zbyt mocno obciążone odpowiedzialnością przestają radzić sobie z utrzymywaniem dotychczasowego porządku politycznego. Korea po zakończeniu wojny, w okresie względnego pokoju i zawieszenia działań zbrojnych zaczyna inwestować w rozwój nauki i nowych technologii. Kolejnym momentem przełomowym w historii okazuje się rok 1969, kiedy Ameryka organizuje czwartą misję programu Apollo. Lot kończy się katastrofą, a cała załoga Apollo 10 ginie. Stany Zjednoczone gwałtownie tracą pozycję lidera. Na szczyt hierarchii stopniowo wspina się Korea Północna, gdzie w 1973 r. zostaje wprowadzony do masowej sprzedaży pierwszy osobisty komputer. Firma APEX, która odpowiedzialna jest za ten najbardziej innowacyjny wynalazek we współczesnych dziejach ludzkości, raz na zawsze odmienia losy świata, stając się tym samym niepodważalnym globalnym liderem. Korea nie poprzestaje jednak na laurach i inwestuje w dalszy rozwój, zajmując się tym razem dziedziną technologii biometrycznej. Dzięki temu wchodzi w posiadanie zaawansowanego uzbrojenia, najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i niezawodnej, w pełni spersonalizowanej broni.

Ameryka, która tak jak reszta świata znajduje się w posiadaniu koreańskich komputerów, przez lata nie zdaje sobie sprawy z nadchodzącego zagrożenia. Dzięki programom szpiegowskim zainstalowanym w wynalazkach firmy APEX, Korea z czasem przejmuje kontrolę nad najważniejszymi jednostkami rządowymi kraju.

HOMEFRONT HEARTS AND MINDS 101 - 2

HOMEFRONT HEARTS AND MINDS 101 - 3

Rozpoczyna się kolejna wojna, której efektem jest przejęcie terenów U.S.A. przez armię północnokoreańską. W 2025 roku Filadelfia znajduje się pod okupacją wojsk nieprzyjaciela. Po czterech latach pasywnej postawy, Amerykanie mówią stop. Wybucha rewolucja, która jest początkiem Trzeciej Wojny Światowej.

O strukturze i porządku współczesnej rzeczywistości decyduje jedynie splot wydarzeń, które pozwoliły na znany nam dzisiaj rozkład sił gospodarczo-politycznych. Tak w alternatywnej rzeczywistości mogłaby potoczyć się historia Stanów Zjednoczonych, a już teraz, jest ona głównym wątkiem w nowej grze z portfolio Wydawnictwa Techland. Homefront: The Revolution to wizualizacja fikcyjnego konfliktu między U.S.A. a Koreą podana w formie gry FPS dopracowanej w najmniejszych szczegółach. Homefront: The Revolution to pozycja, która gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie i skłania do zastanowienia się nad kondycją współczesnego świata w kontekście ewentualnego wybuchu konfliktu zbrojnego. W Homefront: The Revolution już 20 maja – w dniu oficjalnej premiery, będziesz mógł sprawdzić na własnej skórze co by było gdyby…

HFTR_lg_Blk

Już teraz możesz zobaczyć co czeka na ciebie w świecie Homefront: The Revolution:

Wydawnictwo Techland jako oficjalny partner firmy Koch Media/Deep Silver na rynku polskim, dołącza do planu wydawniczego grę Homefront: The Revolution. Premiera przewidziana jest na 20 maja tego roku. Gra będzie dostępna na platformie PC (159,90 zł) oraz PS4 i Xbox One (259,90 zł).

Techland_logo

Share This:

Skomentuj

comments