W ostatnich latach możemy zaobserwować gwałtowny wzrost znaczenia nowych technologii w życiu codziennym. Telefony komórkowe, tablety, samoparkujące samochody i dostęp do sieci w niemal każdym miejscu na ziemi, bez wątpienia jest jednym z największych osiągnięć ludzkości. Jednak za fascynującą otoczką możliwości, jakie dają nam owe „nowinki” technologiczne, kryje się także szereg zagrożeń płynących z coraz bardziej zautomatyzowanego społeczeństwa. Czy zastanawiałeś się jednak, co by było gdyby…?


HFTR_lg_BlkWydawnictwo Techland zaprasza do świata Homefront: The Revolution, gry, która jest odpowiedzią na pytania o alternatywne losy świata.

Nie ma wątpliwości, że rozwój nowych technologii przyczynił się do polepszenia jakości i standardów życia, otworzył także przed ludźmi nowe, nieznane dotąd możliwości. Za sprawą Internetu i geolokalizacji przestaliśmy być anonimowi. Wystarczy odpowiedni kod, aby dostać się do naszej „prywatnej” sfery, prześledzić naszą korespondencję, zdobyć dostęp do kont bankowych czy dowiedzieć się gdzie aktualnie jesteśmy. Gdyby wydarzenia z historii XX w. przybrały inny kierunek moglibyśmy już teraz żyć w świecie poddanym całkowitej kontroli i inwigilacji, również ze strony państwa. Właśnie tak wyglądałaby nasza rzeczywistość gdyby, na szczycie hierarchii światowych mocarstw stała Korea Północna, która osiągnęła swoją pozycję dzięki konsekwentnej inwestycji w rozwój i naukę.

HOMEFRONT HEARTS AND MINDS 101 - 6

Wyobraź sobie, że pozycje globalnych liderów i dotychczasowy rozkład sił na arenie międzynarodowej zmienił się o 180 stopni.

W 1973 r. Korea wprowadza do masowej sprzedaży pierwszy osobisty komputer. Firma APEX, która odpowiedzialna jest za ten najbardziej innowacyjny wynalazek we współczesnych dziejach ludzkości, raz na zawsze odmienia losy świata, stając się tym samym niepodważalnym globalnym liderem. Korea nie poprzestaje jednak na laurach i inwestuje w dalszy rozwój tym razem zajmując się dziedziną technologii biometrycznej. Dzięki temu wchodzi w posiadanie zaawansowanego uzbrojenia, najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i niezawodnej, w pełni spersonalizowanej broni. Założyciel firmy APEX wierzy, że dzięki technologii można stworzyć prawdziwą utopię. Pokój można osiągnąć wyłącznie poprzez kontrolę, a kontrolę dzięki technologii. Z tego powodu w każdym urządzeniu APEX znajduje się funkcja zdalnego dostępu. Telefony i drony stają się więc oczami i uszami zarządu, a firma w całkowitej tajemnicy sprawuje kontrolę nad znaczną częścią światowych wojsk.

Ameryka, która tak jak reszta świata znajduje się w posiadaniu koreańskich komputerów i najnowocześniejszego sprzętu wojskowego, przez lata nie zdaje sobie sprawy z nadchodzącego zagrożenia. USA dalej uwikłane jest w wojny na Bliskim Wchodzie i aby zachować przewagę kupuje sprzęt militarny od firmy APEX. Kłopoty zaczynają się w momencie, kiedy kurs dolara gwałtowanie spada, a dług wobec Korei Północnej wymyka się spod kontroli. Bezrobocie osiąga najwyższy poziom w historii, a rząd nie jest w stanie uregulować zaciągniętych na poczet uzbrojenia pożyczek. Korea Północna jednym przyciskiem wyłącza amerykańskie wojsko. Umożliwiają im to backdoory – luki w zabezpieczeniach systemu, które znajdują się w każdym sprzęcie wyprodukowanym przez APEX. Korea podejmuje decyzję o misji humanitarnej i wysyła pierwsze wojska, które mają pomóc w odbudowie kraju. Prawdziwym celem koreańskiej armii staje się jednak stopniowe przejęcie kontroli nad Ameryką. Kwestią czasu może być poszerzenie okupowanych terenów również na Europę Środkową. Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie realia życia codziennego, kiedy każdy twój ruch jest śledzony i rejestrowany za pomocą dronów? Te bezzałogowe statki powietrzne mogą być symbolem naszych czasów. Wykorzystywane dzisiaj głównie w celach rozrywkowych, mogą raz na zawsze zmienić swoją funkcję zaczynając od dostarczania przesyłek i zbierania informacji, kończąc na całkowitym kontrolowaniu społeczeństwa i reakcjach siłowych na każde obywatelskie nieposłuszeństwo.

2547291-homefront+the+revolution+announce+6

Tak w alternatywnej rzeczywistości mogłaby wyglądać historia Stanów Zjednoczonych i dzieje świata dotkniętego konsekwencjami zmiany układu sił na arenie międzynarodowej. Teraz jest to jedynie hiperrealistyczny scenariusz najnowszego tytułu z portfolio Wydawnictwa Techland. Homefront: The Revolution to wizualizacja fikcyjnego konfliktu między USA, a Koreą podana w formie gry FPS dopracowanej w najmniejszych szczegółach. Homefront: The Revolution to pozycja, która gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie i skłania do zastanowienia się nad kondycją współczesnego świata w kontekście ewentualnego wybuchu konfliktu zbrojnego. W Homefront: The Revolution już 20 maja – w dniu oficjalnej premiery, będziesz mógł sprawdzić na własnej skórze co by było gdyby…

Już teraz możesz zobaczyć co czeka na ciebie w świecie Homefront: The Revolution:

Techland_logo

Share This:

Skomentuj

comments