Już na starcie chciałbym nadmienić, iż moim okiem to nie oznacza jako osoby zwiedzającej. W dniach 6-8 maja odbyła się druga edycja Targów Strzelectwa, Militariów i Survivalu ExpoShooting 2016.


Wiem nazwa długa i wdzięczna, lecz ma to swoje powody. Targi były połączeniem sportów ekstremalnych oraz strzeleckich. Sam byłem na nich, nie w charakterze zwiedzającego, lecz wystawcy wraz z HPAirsoft oraz SGR – Samodzielną Grupą Rekonstrukcyjną. Podczas targów na naszym stoisku można było postrzelać na dalekim dystansie z replik ASG zmodyfikowanych silnikami HP. Odbył się także turniej CQB w układzie 2vs2, który był stremowany na żywo na moim kanale, z moim komentarzem przez całe 2 dni. W niedzielę turniej się zakończył i rozdaliśmy nagrody zwycięzcom. To tyle jeśli idzie o nasze stanowisko, przejdźmy teraz do samych targów.

Na samym wejściu do Expo przywitały nas foodtracki oraz stoisko z piwem do którego z racji, że byłem w pracy do 18 w pracy w ramach Expo, nie miałem dostępu, więc wiem już co to prawdziwy survival 😉

1

Stoisk i wystawców było o dziwo niewiele jak na tak dużą powierzchnię jaką udostępniono. Powodem do tego było to, iż inne targi myśliwskie odbyły się krótko przed tą imprezą, co zaowocowało taką sytuacją. Wiele firm takich jak Kolba.pl, Kolter etc powystawiało się ze swoimi produktami. Można było posprawdzać nowe wiatrówki, noże, pobawić się wykrywaczem metalu czy postrzelać z łuku. Sam wybrałem się na strzelnicę z moją przyjaciółką Anet, gdzie postrzelaliśmy sobie ze sportowych wiatrówek gazowych. Dodatkowo odwiedziłem strzelnicę zamkniętą, gdzie postrzelałem z wiatrówkowej wersji Beretty 9f. Z łuku już nie skorzystałem, lecz na kanale u mojego redakcyjnego przyjaciela Mordena możecie zobaczyć, co oferowali oraz jak sobie poradził.

Ekipa z Bunkier Wojkowice również wystawiła się ze swoją strzelnicą, gdzie można było wygrać jednorazową bezpłatną wejściówkę na rozgrywkę na ich terenie oraz zobaczyć mnóstwo replik ASG jakie zabrali ze sobą. Ale jeszcze ode mnie o nich usłyszycie – zapewniam. Dodatkowe atrakcje, jakie można było zobaczyć to mniejsze stoiska z grami planszowymi, karciankami czy systemami fabularnymi. Miłe urozmaicenia szczególnie dla mnie jako zapalonego gracza.

23a

Strefa sportów extremalnych była pełna trampolin, była ściana wspinaczkowa czy park rurowy, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w Parkour i FreeRun, gdzie dodatkowo spotkałem swojego trenera z tej właśnie dyscypliny i sam nie omieszkałem wykręcić kilku skoków.

W innej części wystawione były samochody terenowe oraz wozy rajdowe. I to zasadniczo tyle. Niewielka ilość wystawców sprawiała, iż nie było ścisku, każdy z odwiedzających miał co do roboty między odwiedzaniem stoisk. Osobiście bawiłem się naprawdę pozytywnie, cieszyło zainteresowanie naszym turniejem, który był pierwszym takim wydarzeniem transmitowanym na żywo z komentarzem w sieci. Z dodatkowych atrakcji personalnych mieliśmy w końcu okazję spotkać się redakcyjnie i poznać się osobiście, co dla nas było dość istotne, a nie trudno było nam się odnaleźć dzięki redakcyjnym koszulkom, o jakich niedawno mieliście informację na naszym profilu na facebooku.

Co zdziwiło? Mała ilość hostess, które zawsze podkręcają atmosferę takowych targów. Nie zmieniło to jednak faktu, że dwie urocze hostessy Patrycja i Sandra ze stoiska Kolter.tv odwiedziły zarówno mojego livestreama kilkukrotnie oraz ubarwiły niezmiernie rozdanie nagród po naszym turnieju za, co chciałbym je serdecznie pozdrowić i podziękować ponownie.

1a

Kolejne targi w przyszłym roku, gdzie również będę obecny. Jeśli idzie o pełną relację z dwóch dni zapraszam na kanał Postapokaliptycznie Przez Świat, gdzie Morden nagrał sporo dla Was gdyż ja z racji bycia wystawcą musiałem być obecny na stoisku.

26 25 12a 10a 8 4a 2

Pozdrawiam czytelników

Hejos – Dredziu

Share This:

Skomentuj

comments