Nigdy nie miałem planu zakładać kanału na YT. Nigdy również nie sądziłem, że może mnie to gdziekolwiek doprowadzić. Od zawsze uwielbiałem broń palną, szeroko pojęte militaria, outdoor i aktywność na świeżym powietrzu. Za dzieciaka każda gałąź była karabinem, a szyszka lub kamień granatem który poranił niejedną głowę podczas wojny podwórek. Smutna prawda, ale tak było. Kiedy kilka lat temu w moim rodzinnym mieście Częstochowa powstał sklep z replikami ASG (dziś już nieistniejący) 6MM złapałem bakcyla. Pierwsze repliki sprężynowe, gazowe i elektryczne.


ASG

Lecz czym to ASG tak naprawdę jest?

ASG to w najprostszych słowach repliki realnie istniejących broni palnych w skali 1:1 które strzelają amunicja kompozytową o kalibrze 6mm (tzw BBs). Zasada działania replik różni się jedynie sposobem zasilania. Dzielimy ja na sprężynowe, elektryczne, gazowe oraz powoli szturmujące Europę konwersje HP czyli na sprężone powietrze. ASG można stosować do strzelania do puszek oraz jako pełnoprawne hobby/pasję.

Wyjazdy w weekendy w pełnym umundurowaniu i oporządzeniu, niejednokrotnie oryginalnym do lasu lub na opuszczone budynki i strzelanie do siebie stało się dla mnie spełnieniem marzeń małego dziecka o zabawie w wojnę oraz aktywną formą spędzania wolnego czasu. Jakieś 10 lat temu ASG raczkowało i było dostrzegane przez małą grupę osób. Przez te kilka lat urosło niemal do formy sportu. Organizowane są przez cały rok strzelanki, MILSIMY i od jakiegoś czasu pełnoprawne turnieje z użyciem replik ASG. Zdania są podzielone, czy można to traktować jako sport, lecz osobiście tak uważam. Czyż sport nie może być pasją? Czy weekendowe bieganie z repliką w ręku nie jest aktywnością fizyczna? Idąc takim rozumowania można wnioskować, że jeśli ktoś raz w tygodniu chodzi na trening np. koszykówki to nie jest to sportem? Ocenę pozostawiam Wam.

Samo ASG traktowałem jako pasję.

Oglądałem dużo filmów na YT gdzie natrafiłem na Patryka „Roja” Rojewskiego, który zajmuje się alternatywą dla ASG jaką jest Paintball. Zaprosiłem go na większą strzelankę, żeby miał porównanie. Po wszystkim otworzył się mój kanał na YT, który staram się rozwijać i rozszerzać o dodatkowe aktywności. Choć czas nie zawsze na to pozwala. Jednak kanał i ta forma aktywności jaką tam prezentuję skupiła w tym momencie już 20.000 widzów i wygenerowała prawie 2.500.000 wyświetleń. Jest to dla mnie wynik bardzo pozytywny, gdyż wiele osób dzięki mojej działalności odeszła od komputerów na rzecz weekendowej aktywności. ASG prowadzi zresztą z czasem do chęci poznawania historii broni, jej działania, poznawania historii militariów czy historycznych bitew. Może zatem dawać o wiele więcej niż tylko Call of Duty w prawdziwym życiu.

ASG

ASG stało się dla mnie sposobem na życie, na rozwijanie jakiejś pasji i zajęciu się czymś ciekawym. W ostatecznym efekcie doprowadziło do mojej przeprowadzki oraz podjęcia pracy właśnie z ASG związanej. Ale to może na inny raz…

SurvivalMag zaprasza na kanał YouTube Dredzia – masa informacji o ASG, testy sprzętu oraz relacji ze strzelanek.

ASG

Share This:

Skomentuj

comments