10 POMYSŁÓW NA PRAKTYCZNY PREZENT NA ŚWIĘTA

Sezon świąteczny to czas, w którym nasze myśli krążą przede wszystkim wokół prezentów. Co kupić? Gdzie kupić? A może to kupić? A może coś innego? Czy będzie się podobało? Każdy choć raz w życiu, nie miał zupełnie pomysłu co na święta, co położyć pod choinką, żeby Boże Narodzenie było z uśmiechem obdarowanego. Proponujemy Wam 10 POMYSŁÓW NA PRAKTYCZNY PREZENT NA ŚWIĘTA, który nie wyląduje w szufladzie, a będzie służył w niejednej sytuacji.


1. Multitool

Multitool to, najprościej ujmując, rodzaj nowoczesnego narzędzia wielofunkcyjnego. Najczęściej niewielkich rozmiarów, tak aby zmieścić się w każdej z kieszeni spodni, stanowi łatwe i idealne rozwiązanie dla przenośnej „skrzynki z narzędziami”. Jako pomysł, narodził się już wiele tysięcy lat temu, jednak dopiero we współczesnym świecie, pojawił się w swojej pełnej okazałości. Multitool jest wszystkim tym, czego potrzeba nam zawsze pod ręką. Mały, poręczny, często też, bardzo stylowy. Chociaż w naszej kulturze utarło się, iż jest on przeznaczony wyłącznie do męskiego grona odbiorców, multitool powinien znaleźć się również na wyposażeniu każdej kobiety. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się przydatny.


2. Latarka

Latarka to akcesorium codziennego użytku, które ułatwia nam wykonanie wielu codziennych czynności. Większość z nas posiada w swoich domowych zbiorach duże i nieporęczne latarki, które zajmują dużo miejsca i są wyjmowane tylko w razie konieczności. Mała, mocna i poręczna latarka LED ułatwi nam poruszanie się po zmierzchu, a ze względu na rozmiary nie zajmie dużo miejsca w kieszeni kurtki, plecaku czy damskiej torebce.

Zapraszam do zapoznania się z naszymi recenzjami latarek.


 

3. Nóż składany

Wydawać by się mogło, że nóż nie jest szczęśliwym pomysłem na prezent. Oczywiście, nie wszystkie osoby będą zadowolone z takiego podarku, niemniej znajdzie się spora grupa miłośników survivalu, którzy docenią niebanalny koncept i będą zadowoleni z prezentu. Szczególnie, że składany nóż zmieści się do kieszenie spodni lub torebki i może zostać użyty, kiedy będziemy potrzebowali przeciąć sznurek, otworzyć karton czy oskrobać kijek na ognisko.


 

4. Plecak

Plecak jest bardzo uniwersalnym prezentem, szczególnie taki w przedziale 20-35 litrów. Jego wielkość nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu go do szkoły lub pracy, a w weekend możemy go zapakować i wybrać się na 2-3 dniową wycieczkę w teren. Plecaki taktyczne mają jedną poważną zaletę – system taśm MOLLE, dzięki któremu możemy doczepić do nich dodatkowe wyposażenie jak śpiwór czy karimata.
 

5. Torba biodrowa / nerka

Jeśli gabaryty 30 litrowego plecaka na co dzień są dla nas zbyt duże to idealnym rozwiązaniem będzie zakup torby biodrowej tzw. nerki. W większości bez problemu zmieścimy telefon, klucze, porfel oraz kilka dodatkowych drobiazgów, które wykorzystujemy na co dzień. Dodatkowo podczas wypraw możemy umiejscowić tam sprzęt, do którego chcemy mieć szybki dostęp bez potrzeby przeszukiwania plecaka.


 

6. Apteczka

Mała apteczka nie jest może oczywistym prezentem, natomiast jest z pewnością bardzo praktycznym. Niezależnie czy wybieramy się na kilka godzin po za miasto na rodzinny spacer czy przemierzamy szlaki wysokogórskie to apteczka powinna zawsze nam towarzyszyć. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy mogą przydać się plastry, płyn odkażający czy maseczka do sztucznego oddychania.


7. Zapalniczka / krzesiwo

Sprawdzone źródło ognia jest jedną z najważniejszych spraw w terenie. Bez zapałek, zapalniczki czy krzesiwa nie odpalimy świeczki czy nie zrobimy ogniska. Zapalniczka, szczególnie żarowa, pozwoli nam rozpalić ognień nawet przy dużym wietrze, natomiast krzesiwo nie potrzebuje dodatkowego zasilania (choć jego użytkowanie wymaga trochę wprawy).


 

8. Nieśmiertelnik

Nieśmiertelniki poza funkcją dla większości czysto ozdobną mogą spełniać inne bardziej już praktyczne zadanie. Możemy na nich umieścić dowolny tekst – na przykład imię, nazwisko i nr telefonu ICE. W momencie, kiedy nam lub osobie, która taki nieśmiertelnik posiada, coś się stanie istnieje duża szansa, że służby ratownicze szybciej będą mogły poznać nasze dane i skontaktować się z najbliższą rodziną.


 

9. Czajnik turystyczny

Wypad w teren? Rajd? Spływ kajakowy? Zawsze podczas wypraw przychodzi czas na odpoczynek i regenerację sił przy kawie czy herbacie. Ciekawym rozwiązaniem są czajniki turystyczne działające na zasadzie ogrzewane płaszcza wodnego – w około 4 minuty możemy zagotować 1,2 litra wody wykorzystując do tego tylko kilka patyczków czy szyszek. Nie potrzebujemy do tego żadnego dodatkowego paliwa.


 

10. Praktyczny brelok

Na co dzień ze sobą mamy kilka przedmiotów, bez których nie ruszamy się z domu – telefon, portfel i klucze. Najlepszym ze sposobów, aby nie zapomnieć zabrać ze sobą małego multitoola, nożyka czy latarki jest trzymanie ich razem z kluczami w formie breloka. Praktycznych i użytecznych breloków jest wiele rodzajów, więc nie będzie problemu z dobraniem takiego, który przyda się najbardziej. 

praktyczny prezent na święta

Praktyczny prezent na święta znajdziecie na www.militarus.pl

Share This:

Skomentuj

comments